içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

KEMAL ANADOL'UN 14.KİTABI "KOMADAKİ DEMOKRASİ", OKURLARYLA BULUŞTU...

Türk siyasetinin bilge isimlerinden olan ve iki dönem Zonguldak’tan, üç dönem de İzmir’den milletvekilli olarak TBMM’ye giren Hukukçu ve yazar Kemal Anadol’un "anı-deneme" türündeki 14. ve son kitabı “Komadaki Demokrasi” adlı kitabı, Yakın Kitabevi’nce yayımlandı.

KEMAL ANADOL'UN 14.KİTABI

 

Kitabında;

Ege’de Son Söz haber sitesinde yayınlanan ve 2021 yılı sonundan 2023 yıl bitimine uzanan yazılarına yer vermiş Anadol.

Bu yazıları da "denizdeki damla örneği demokratik savaşıma katkıda bulunmak amacıyla" kaleme almış.

Kemal Anadol, hukukçu, politikacı ve yazar olarak okurlarına yakın siyaset tarihimizi yaşanmış örneklerle aydınlatmaya, uyarılar yapmaya devam edeceğini bildiriyor.

Kitabın sunuş yazısı

Prof. Dr. Nur Serter'den;

"Kemal Anadol'un kitabını okuduğunuzda Türkiye’nin rotasını belirleyen pek çok olayın gün yüzüne çıkmamış yönlerini öğrenmek ve siyaseti farklı bir gözle değerlendirmek olanağı bulacaksınız. Anadol, makalelerinden derlenmiş bu eseriyle peşin kabulleri kırıp atarken, geleceği yeniden yapılandırmanın ipuçlarını da akıcı üslubu ve analitik yaklaşımıyla gözler önüne seriyor. Söz uçar, yazı kalır...

Kemalizm’in yılmaz savaşçısı Kemal Anadol’un gelecek kuşaklara bıraktığı bu değerli eser, onun yurtseverlere bir armağanı olacaktır."

 

****

İmza gününde,

Eski Kültür Bakanı Prof.Dr.Suat Çağlayan, Prof.Dr.Kemal Kocabaş, Ramadan Gezginci  , Hüseyin Ölmez  , Esat Erçetingöz  , M Osman Akbaşak  , Ahmet Diker  , Ali Ekber Yıldırım , Muhittin Akbel  ,

Levent Salıcı  , Serdar Kızık , Birtan Iskit TC  , Gökhan Demirağ  ; Anadol'u yalnız bırakmayan dostları arasındaydı.

Tarih: 15-03-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum